אנימציה

מועדון האוסקר

מקבץ זוכים ומועמדים בקטגוריית הקצרים בפרס היוקרתי

עוד תוכנית שהפכה מסורת באנימיקס. אסופת סרטי אנימציה קצרים שזכו בפרס האוסקר בקטגוריה זו או שהיו מועמדים לאוסקר. כולל, כמובן, הזוכה האחרון לשנת 2018.

 

Animal Behaviour /Alison Snowden and David FineAnimal Behaviour /Alison Snowden and David Fine
התנהגות חייתית / אליסון סנודן ודויד פיין / מועמד 2018
עוד סרט חכם ומיוחד של שני היוצרים הקנדים (יום הולדת של בוב).
חמש חיות נאספות בביתו של הפסיכותרפיסט ד"ר קלמנט כלב, כדי להשיח על בעיותיהם. התוצאה: שיח מוטרף על פסיכולוגיה, הפרעות אישיות, אלימות מודחקת ושלל נברוזות ואובססיות. הומור שחור וביצוע מוקפד הביאו את הסרט להיות מועמד לאוסקר האחרון.

Madame Tutli Putli  / Chriws Lavis & Maciek Szczerbowski
מדאם טוטלי פוטלי / כריס לאביס, מצ'ייק שצ'רבובסקי / מועמד 2008
סטופ מוש'ן יוקרתי של NFB הקנדי. גברת בודדה ומוזרה נוסעת לבדה, עמוסה בעשרות תיקים ומזוודות, ברכבת לילה מהירה. אירועים מוזרים קורים בעת הנסיעה וקשה להבחין אם הם אירועי אמת או פרי השדים המתרוצצים בדמיונה הקודח. הסרט התפרסם בטכניקת מבטי העיניים של הדמויות המשתתפות, ושינה לעד את דרכי הנפשת בובות וחפצים.

Weekends /  Trevor Jimenez
סופי השבוע / טרבור ג'ימנז / מועמד 2018 
סרט רגיש על החוויה שילדים כה רבים עוברים בימינו – חלוקת השבוע בין ההורים שנפרדו ונדודים בין שני הבתים. סרט יפהפה, עצוב, מעוצב לעילא ומצויר ביד.

Late Afternoon  / Louise Bagnall
לפנות ערב / לואיז באגנל / (מופיע גם בבינלאומי 3) מועמד  2018 
אמילי, ישישה אנגלית רבת חן, הגיעה למצב בו מתערבבים זיכרונות העבר עם אירועי ההווה. בשארית כוחותיה ועם קסם אישי רב היא מנסה להיאחז במציאות ולא לאבד את זהותה. היה מועמד לאוסקר בשנה האחרונה.

Crac / Frederic Back
כיסא נדנדה / פרידריק באק / זוכה 1981 
אחד הסרטים הבלתי נשכחים באנימציה של עידן טרום המחשב. קורותיו של כיסא נדנדה כפרי באזור נידח בצפון קנדה. החל מבול העץ שממנו בונה אותו הנגר, דרך כל השמחות והעצבונות שהכיסא ראה, ועד שהושלך לאשפה ונלקח משם למוזיאון כפריט רטרו מצועצע. סרט מצויר ביד, בפסטלים רכים, בידי אחד מגדולי יוצרי האנימציה בעולם.

Bao / Domee Shi 
באו  / דומי שי  / זוכה  2018
סרט עצמאי של ילידת סין שגדלה ולמדה בקנדה והשתלבה ב"פיקסר" במחלקת הסטוריבורד. אישה קטנה (ממוצא אסייני) מכינה כופתאות לארוחה. אחת מהכופתאות מגלה סימני חיים, והאישה, המשוועת לאימהות, מאמצת את הכופתה כבן.

 

למבוגרים / לצעירים
שלישי 30.07 / שעה 21:00 / אולם 4
שישי 02.08 / שעה 22:00 / אולם 2
שבת 03.08 / שעה 22:00 / אולם 5