אנימציה

אנימציה מודרנית מיפן

מקבץ סרטים בלתי מוכרים מארץ השמש העולה

אוצר: הירומיטסו מוראקמי

האנימציה היפנית יותר מכל אנימציה לאומית בעולם עשתה לה שם של אמנות סטריוטיפית מסוג המכונה אנימה. תכניתנו נועדה להפריך דימוי זה מכל וכול ולהראות את פניה העשירים של האנימציה האמנותית העצמאית ביפן של היום.

את הסרטים אצר עבורנו הירומיטסו מורקאמי: יליד 1975 יוקוהמה. לימודי אנימציה ואמנות אינטראקטיבית אוניברסיטה בטוקיו. תואר שני באנימציה מהרויאל קולג' בלונדון, בעל אולפן פליקר. יוצר ואוצר עצמאי.

 

I Like Ducks / Q Rais

אני אוהב אווזים / קיו רייס

סרט שנעשה ללא תסריט. איש קשיש משוטט להנאתו אבל אז…

 

Daydraem/ Chihiro Sawamura

חלום באור היום / צ'יהירו סאוואמורה

נערה שגרה בפאתי העיר

 

Had Lived/ Yuka Sato

היה ואיננו / יוקה סאטו

סרט על מוות. היוצר משחזר את מותו של סבו האהוב. מחבר את הזיכרונות שנשארו ואת הזיכרונות שנמחקו, ואת שלל הרגשות המעורבים שנותרו בו מהאירוע שהיה קשה וכואב עבורו.

 

Fill and Moo / Toshiko Hata

פיל ומו / טושיקו האטה

סרט ילדים ב"סטופ מוש'ן" .בובה עם כתר מלכות העשוי מסרט קולנוע, משוטטת בעולם קולנועי. ידידה קטנה ואדומה שמצטרפת אליו מייצגת את האנימציה ובזכותה יכול המלך הקטן לחלוף בסצנות קולנועיות ידועות ולחוות חוויות דמיוניות מופלאות. מהתלה לילדים עם קריצה למבוגרים.

 

Ano Neno Kabocha- Japanese Word games/ Miyo Sato

משחקי מילים יפניים / מיו סאטו

לכל ארץ ולכל שפה – משחקי מילים ושירי פעוטות. היוצר אסף שירים אלה והלביש אותם בשלל עיבודי אנימציה. מתוק, תמים ויפה להפליא.

 

Look at me only /Tomoki misato

הבט רק בי / טומוקי מיסאטו

זוג במסעדה. לבחור שרקן מחמד העושה נזקים ודי מבאס את נערתו. הרומנטיקה שלהם כבר לא משהו, והוא גם שולח מבטים לצדדים. אבל הבחור עקשן, ועושה הכול להחזיר את האהבה בינו לבין נערתו הכעוסה.

 

A girl held between the trees since Birth / Chihiro Yamanaka

ילדה שהוחזקה בין העצים מאז לידתה. צ'יהירו ימאנאקה

סרט מחשבות, משאלות לב ומצבי נפש. ילדה / אישה מתארת את חווייתה כציירת ואת מצבי הרוח שמביאים לה ציוריה. היא מביאה עצמה למצב "איבאשו" הביטוי היפני ל"מקומי בעולם", המקום אליו אני שייכת. ושם מרגישה את החיבור ליקום ואת שלוות הנפש המלאה.

 

Apple Slices/ Meo Koyano

חתיכות תפוח / מאו קויאנו

נער נמשך לנערה המגלה יכולות לכשפים. הוא עוקב אחריה בתקווה ליצור עמה קשר, ואז מגלה את קרבתה ליצור בלתי מוכר. סטודנטית יפנית באקדמיה הדנית לאנימציה עשתה סרט זה המביא את המסתורין היפני בשפה קולנועית מערבית.

 

Letters from Hibakusha "My Balsam Grandpa"/Keiko Shiraishi

"סבא הבושם שלי" / קייקו שיראשי

עקבות הטראומה האטומית של יפן עדיין מחלחלות. הבמאית מספרת על סבה שסחב איתו את הצלקות מאותו אירוע ויש דברים שהיא תבין רק בחלוף שנים רבות.

 

Quest of the Battling Gods / Yosuke Tani

החיפוש אחר האלים הלוחמים / יוסוקה טאני

מעין פארודיה על סיפורי הענק של מלחמות האלים הכבירות, ציורים אבסטראקטיים, הומוריסטיים מציגים את האירועים הקולוסאליים האלה כקרבות מפלצונים מהסרטים המצויירים,

 

Summer time / Akino Fukuji

זמן קיץ /אקינו פוקוג'י

אמא אושפזה בבית החולים, אבא עסוק(כמובן) , והילדה מסתובבת לבדה כשכלבה האהוב גויאפוצ'י צמוד אליה ושומר על כל צעדיה. סרט בעיצוב ידני מיוחד באופיו.

 

למבוגרים / לצעירים
שלישי 30.07 / שעה 22:30 / אולם 4
רביעי 31.07 / שעה 15:00 / אולם 4
שישי 02.08 / שעה 13:00 / אולם 5