על הפסטיבל

logoFest

אנימיקס – הפסטיבל הבין-לאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה של תל אביב. מתקיים מאז שנת 2000 במיתחם סינמטק ת”א, מידי חודש אוגוסט. האירוע מתקיים במשך ארבעה ימים מלאים וכולל עשרות תוכניות מגוונות של הקרנות אנימציה, סדנאות קומיקס ואנימציה, מיפגשי אמן עם מאיירים ושוק קומיקס צבעוני עם עשרות דוכני מכירה מתחום הקומיקס והקריקטורה.

מידי שנה מבקרים בפסטיבל בין 15,000 ל-20,000 מבקרים מכל רחבי הארץ. הפסטיבל מארח מידי שנה גם אורחים בכירים מחו”ל מתחום זה. קהלים: מילדים ועד בכלל. הפסטיבל מכיל רצועה של תוכניות רבות לילדי הגיל הרך ונוער אך מרבית התוכניות מיועדות לקהל צופים מבוגר.

הפסטיבל משמש פלטפורמה לז’אנר האמנויות המאויירות כפי שהן משתקפות באנימציה, קומיקס וקריקטורה. מידי שנה מוקרנים בפסטיבל עשרות סרטי הנפשה מכל העולם, בהם זוכים בפסטיבלים בולטים.

הפסטיבל משמש גם כבמה ראשית לאנימציה הישראלית. מידי שנה מתקיים במסגרת הפסטיבל אירוע ”אסיף” (”תחרות האוסקר” של סרטי האנימציה המקומיים), המציג יבול עשיר ומכובד של יצירה משובחת המופקת בתחום זה על ידי אולפנים וסטודנטים.

אנימיקס משמש גם כבמה מרכזית לכל יצירת הקומיקס והקריקטורה בישראל. בימי הפסטיבל מתקיימים מפגשי אמן וסדנאות רבות עם מיטב האמנים בישראל העוסקים בסוג זה של יצירה, ההולכת וצוברת מקום של כבוד גם מחוץ לתחומי הארץ.

הפסטיבל נתמך על ידי מועצת הקולנוע במשרד התרבות ומחלקת המופעים של עיריית תל אביב. מאז 2011 מקיים הפסטיבל מהדורות מיוחדות גם מחוץ לתל אביב. שלוחת הפסטיבל בצפון הארץ – אנימיקס מגדל העמק.